Відокремлений структурний підрозділ
«Рівненський фаховий коледж
Національного університету біоресурсів
і природокористування України»
19 листопада 2024-го — 1000-й день протистояння повномасштабному вторгненню Росії. Цей період в цифрах: близько 20% України окуповано, 30% — заміновано, найдовша тривога тривала понад два дні, втрати росіян — понад 700 тисяч військових, Україна нарощує виробництво зброї та запустила програму рекрутингу в Сили оборони.
За даними alerts.in.ua, з початку вторгнення (на 12:53 18 листопада) оголосили 50 857 повітряних тривог по всій Україні. Цього року зафіксували найтривалішу тривогу. Вона була в Харкові: почалась 23 липня і тривала дві доби, дві години та 31 хвилину. У Києві 7-8 листопада була найдовша для столиці тривога — 9 годин і 57 хвилин.
Згідно з мапою Deep State, на 18 листопада окуповано 18,40% земель. Відтоді росіяни просунулися на Донбасі, а віднедавна й на Запоріжжі. Звільнено за цей час, за даними цієї ж мапи, 7% територій у Київській, Сумській, Чернігівській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Донецькій та Житомирській областях.
Від серпня Україна перетнула кордон РФ та веде операцію в Курській області. Востаннє офіційні дані про цифри на цій ділянці фронту надавав головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський наприкінці серпня. Він казав, що ЗСУ взяли під контроль 1294 кв кілометрів та 100 населених пунктів. У Курській області Сили оборони стримують 50 тисяч військових Росії.
1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. Одним із міст, де велися найзапекліші бої з перших днів став Маріуполь.
19 листопада здобувачі освіти 11-Б групи, куратор Алла Петриковська, бібліотекарі коледжу стали учасником зворушливого тематичного заходу «Маріуполь незламний», який відбувся у Рівненській обласні бібліотеці.
Про своє рідне місто, про життя до війни та після розповів керівник центру підтримки переселенців «ЯМаріуполь. Рівне» Богдан Дужик.
Доцент Маріупольського державного університету, заслужений працівник культури Юзеф Нікольченко в своєму виступі згадав як війна змінила життя тисяч маріупольців.
Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто віддав своє життя за мирне завтра.
До заходу була підготовлена фотовиставка «Маріуполь. Боротьба за незалежність».
Людмила БУРЯЧИНСЬКА,
завідувачка БІЦ