Шановні користувачі! На цій сторінці Ви можете знайти покликання на світові інформаційні  ресурси вільного доступу, у тому числі художню літературу, твори українських та зарубіжних авторів.

Е-books directory – каталог електронних книг – покликання на вільно доступні книги. https://www.e-booksdirectory.com.

e-Bookua. На сайті представлена велика колекція різноманітних книг. Серед них – твори Чака Паланіка, Ірен Роздобудько, Юрія Андруховича тощо. https://e-bookua.org.ua.

arXiv – безкоштовна служба розповсюдження та архів відкритого доступу наукових статей у галузі фізики, математики, інформатики, кількісної біології, кількісних фінансів, статистики, електротехніки та системних наук та економіки. https://arxiv.org.

JavaLibre. Тут можна безкоштовно завантажити обрану книгу у кількох форматах – jar, jad, txt, fb2, epub, doc. Можна знайти твори і сучасних авторів, і класиків. https://javalibre.com.ua.

Questia – одна з найбільших онлайнових бібліотек в світі. Містить книги і журнальні статті понад 300 видавництв з гуманітарних та соціальних наук: історія, філософія, економіка, політологія, англійська мова, література, антропологія, психологія та соціологія. Більше 5000 книг у відкритому доступі. https://quesstia.com.

The OAPEN Library містить вільно доступні наукові книги, переважно в галузі гуманітарних та суспільних наук. Надає послуги видавцям, бібліотекам у сферах зберігання, розповсюдження та цифрового збереження. https://www.oapen.org.

WDL – Всесвітня цифрова бібліотека – проект Бібліотеки Конгресу США за підтримки ООН з питань освіти, культури та науки та у співпраці з бібліотеками, архівами, музеями, навчальними закладами та міжнародні організації з усього світу. https://www.loc.gov/collections/world-digital-library/about-this-collection.

Відкрита Книга. Електронна бібліотека класики української та світової літератури. Тут розміщують лише ті твори, які стали суспільним надбанням. Завантажити можна у форматах pdf, fb2, doc, epub. http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/ukr0011870.

ІЗБОРНИК. Електронна бібліотека давньої української літератури. Українські літописи, хроніки, житія, апокрифи, граматики, лексикони, історично-мемуарна проза, перекладні та поетичні твори тощо. http://litopys.org.ua.

Поетика. Бібліотека української поезії, найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою. https://poetyka.uazone.net/compiler.html.

УКРАЇНІКА. Історія, літературознавство, інженерна думка та винахідництво, а також художня література. http://www.nbuv.gov.ua/node/3699.

УкрЛіб. Найбільша онлайн бібліотека української літератури, а також зарубіжної літератури українською мовою. https://www.ukrlib.com.ua.

Українська електронна бібліотека «Libruk». На цьому ресурсі зібрано різні за жанром твори українських письменників-класиків та сучасних авторів. Всі книжки поділені на два великих розділи – українська література та світові бестселери. https://libruk.com.ua.

«Українська література» Електронна бібліотека оріентована на студентів, школярів та будь-яких поціновувачів української літератури. На цьому ресурсі є можливість отримати вільний доступ до кращих творів класичної української літератури. http://ukrclassic.com.ua.

Чтиво / Chtyvo є однією з найбільших українських е-бібліотек. Містить твори з різних жанрів художньої літератури, а також публіцистичні, навчальні та наукові книги, статті, нариси тощо. https://chtyvo.org.ua.

Перейти до вмісту